פסיפס למטבח

המטבח הוא החלל המרכזי ביותר הקיים בבית שלנו. הדיירים ששוכנים בו מבלים בחלל המטבח הרבה זמן משעות היום, והם אומרים להרגיש שם נוח ונעים גם בזמן הבישולים או בעת ארוחה משפחתית מלוכדת. יש הרבה אנשים שממליצים שהמטבח יהיה בצבעים בהירים, דבר המקנה מראה אסתטי ונקי ומאוד מתאים לאזור שבו יש אוכל ודרושה היגיינה גבוהה. עיצוב פסיפס למטבח המהווה קישוט דקורטיבי יכול להפוך כל מטבח למיוחד ומקורי. ניתן לקשט קירות המטבח באמצעות תמונות פסיפס ודקורציות פסיפס שונות, בנוסף ניתן לבצע חיפוי פסיפס למשטח העבודה ועוד מבחר שיטות לעיצוב פסיפס למטבח.

ארגון המטבח

בארגון המטבח שלכם יש הרבה פריטים וחשוב שיהיו מאורגנים באורח כזה שיהיה נוח לשלוף אותם בכל עת. את הכלים שלכם תוכלו תמיד להניח על גבי מדף גבוה או ארונות מטבח, כך שיראה עיצוב ופונקציונלי כאחד. מה שחשוב הוא לא להעמיס על המטבח שלנו יותר מדי אביזרים, אלא לשמור את הפריטים הללו ולהקפיד על קו נקי ופשוט. אל תתלו במטבח שלכם על הקיר ציורי שמן או אקרילי, הם לא נראים טוב בחלל הזה וגם הלחות וכל שינויי הטמפרטורה מאוד לא מומלצים. בהשראה איטלקית ונוסטלגית שמקנה הרבה חום וביתיות. ניתן לעטר את הקירות ביצירות פסיפס למטבח במגוון רחב של עיצובים ודוגמאות.

פסיפס למטבח

ראה גם: סדנאות פסיפס

פסיפס למטבח

בימים אלו אפשר לרכוש משטח מוכן של אבנים מפסיפס שהן אבנים טבעיות במבחר של גוונים וצורות ולשלב אותן באופן יצירתי על חלק מקירות המטבח. עוד מקום שאפשר ויהיה יפה לשלב פסיפס למטבח, הוא ברצפה. שילוב של פסיפס אריחים לריצוף יכול להוסיף הרבה חן ויופי לחלל. ניתן לשלב פסיפס במטבח בכל אזור שתחפצו. פריטים דקורטיביים, משטחי עבודה וקירות מהווים טאצ' עיצובי ויוסיפו המון לחלל המטבח.

אומנות הפסיפס לאורך ההיסטוריה

פסיפס היא אומנות שמשלבת חומרים שונים ולעיתים גם תרבויות. היא מורכבת מאבנים, שברי זכוכית, קרמיקה ואריחים וכדומה, היא משמשת יצירות אומנות בהרבה מבנים ועיטור מרשים על גבי פריטים וריהוט. אפשר לקשט בעזרת כל סוגי הפסיפסים את הגינה ואת שאר החללים בבית, ליפות אותם ולהעניק להם חזות ביתית, קלאסית ומזמינה.

פסיפס אומנותי כאן מעל ל-4000 שנה. עיטור באמצעות פסיפסים בעת העתיקה היה מאוד נפוץ, בייחוד בבתים של עשירים, בכנסיות ובטירות. אפשר גם לראות עבודות פסיפס אומנותי בהרבה מסגדים ברחבי העולם. בימינו עושים אדריכלים רבים שימוש בפסיפס ומשלבים אותם בבניינים מודרניים.

משטח עבור פסיפס

יש שיאמרו שאין קנבס מוצלח יותר מאשר הקיר של ביתכם והמטבח בפרט. תוכלו לקשט את המטבח עם משטח קטן של פסיפסים או גדולים יותר, זה הכל תלוי בסגנון ובעיצוב עליו תחליטו. את הפסיפס למטבח מומלץ לבחור בצבעי אבן טבעית וכך לשמור על מראה רגוע ושלו.

לצפייה בגלריית תמונות פסיפס