שולחן פסיפס

אמנות הפסיפס, שנקראת גם מוזאיקה (mosaic), היא אמנות שמשלבת הרכבה של פיסות אבן, זכוכית או קרמיקה, לכדי יצירה של תבניות גרפיות, ציורים, שולחן פסיפס ודמויות.
בעת העתיקה הפסיפס כיכב בבתי מגורים, בתי מרחץ, בתי כנסת ואריחים בכנסיות. יש לכך עדויות רבות שאותם מצאו היסטוריונים שעסקו בחפירות ארכיאולוגיות ובחשיפה של מבנים עתיקים באתרים שונים בישראל ובעולם כולו.

שולחן פסיפס – איכות הפסיפס

איכותו של יצירת הפסיפס נמדדת בעיקר בגודל של האבנים המשובצות בו, כמה שהאבנים יותר קטנות הדוגמא של הפסיפס מורכבת יותר ואיכותיות יותר, שכן זה דורש מהאמן השקעה וסבלנות לאין שיעור. החיבור של אבנים נעשה באמצעות מילוי או חומר שנקרא רובה, החומרים הללו מקבעים את החלקים ויוצרים משטח ישר ואחיד. לכן ניתן לראות שולחנות רבים שמעטרים אותם אבני הפסיפס שמקנים משטח מיוחד ועם זאת אחיד.

שולחן פסיפס מעוצב מבית CAYA

השאר פרטים ליצירת קשר

שולחן פסיפס מקורי ומיוחד

מה שמיוחד באומנות הפסיפס שכל אחד יכול להכין בעצמו שולחן פסיפס מקורי ומיוחד. אפשר לעשות שימוש בשולחן שכבר קיים ולשדרג את המראה שלו. אפשר לקנות שולחן בסיסי ללא גימור או צבע ועליו להכין את היצירה. שולחן פסיפס מומלץ להשתמש באבנים מקרמיקה או מזכוכית. אלו חומרים שקל יחסית לנקות אותם והם לא סופגים לכלוך. במידה והשולחן מעץ אפשר להדביק באמצעות דבק פלסטיק או עם דבק נגרים. שולחן שהוא מזכוכית או ברזל רצוי להדביק בדבק שהוא מסיליקון, אותו ניתן למצוא בחנויות לחומרי בניין. אחרי הדבקה נעזרים ב -'רובה' שהיא משטיחה את הכל וסוגרת את החריצים שנשארו בין האבנים.

אפשרויות עיצוב שולחן פסיפס

ניתן לעצב סגנונות רבים בעזרת פסיפס למשל: שילוב פסיפס על שולחן עגול, עיצוב על שולחן מרובע או אפילו שידה, הדבקת פסיפס על שולחן עץ. את שולחנות הפסיפס ניתן לקבל בגבהים שונים לפי בסחירה והתאמה אישית שלכם. שולחן פסיפס עגול יכול להשתלב מצויין בחצר הבית או בגינה ובמרפסת זה שולחן עמיד בפני מזגי אויר שונים ועל כן יישמר גם בתנאים שונים. ניתן לשלב שולחן לפנים הבית מעוצב בעיטורי פסיפס מיוחדים כתוספת עבור עיצוב הפנים של הבית למראה מיוחד בהחלט.

המסגרת של שולחן

יש שלוש אפשרויות ליצור את המסגרת של שולחן פסיפס, להלן שלושת האופציות.

1. להצמיד בעזרת פטיש ומסמר קורת עץ שבולטת על משטח של השולחן, מה שיוצר בליטה בגובה של הקרמיקה או הזכוכית.

2. על משטח השולחן מהצד העליון ניתן להדביק "לייסטים" שזה מעין מסגרת של תמונה. זאת במידה ומצליחים למצוא דק בעובי הנכון.

3. האופציה השלישית היא לצפות את השוליים את השולחן, אך צריך לקחת בחשבון שהשוליים הופכים לחדים במצב כזה ולא אחד אוהב זאת, בעיקר אם מודבר בשולחן פסיפס שעליו נוהגים לאכול.

ניתן להזמין שולחן פסיפס לגינה בדוגמאות של שולחנות פסיפס עגולים, שולחנות פסיפס מרובעים המשלבים עיטורים גרפיים למסגרת ומשטח זכוכית לשולחן.

חיפושים פופולריים:

עיצוב שולחן לסלון
שולחן גן פסיפס
שולחנות פסיפס מרובעים